Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ÚVOD SLUŽBY 3D NÁVRHY REFERENCE O NÁS KONTAKT
ÚVOD SLUŽBY 3D NÁVRHY REFERENCE O NÁS KONTAKT
DOMLUVTE
SI SCHŮZKU

Krby a krbové vložky

Krby dokáží dokonale vyhřát a zútulnit interiér. Díky nim si doma vytvoříte nejen teplo, ale užijete si i romantiku a příjemnou atmosféru, který poskytne pohled na plápolající oheň. Krb již není jako dříve jen na okrasu a příjemnou atmosféru, ale také kvalitní topidlo s velkou účinností a výkonem. Srdcem každého krbu je krbová vložka, výběr kvalitní vložky je zásadní pro správné spalování a dokonalého fungování krbu, proto výběru krbové vložky je nutné věnovat pozornost. Konstrukce krbových vložek jsou různé a liší se jak designově, tak i technologicky. Můžete si tak pořídit i vložku průhledovou, nebo rohovou. Stejně tak se můžete rozhodnout jestli bude používaná jako primární topidlo, nebo bude sloužit jen jako designový prvek zpříjemňující pobyt v domácnosti.

 

Konstrukci pláště krbu lze stavět akumulační, nebo izolovanou s teplovzdušnou konvenkcí.

 

U akumulačního krbu oceníte nejen pohled do ohně, ale i sálavé teplo, které se pozvolna uvolňuje do prostoru z pláště. Výhodou je také snížení okamžitého výkonu a prodloužení doby vytápění. Po dohoření paliva oceníte až 12 hodin sálání tepla z pláště krbu. Tento typ obestavby krbu je dnes velmi oblíbený zejména v domech s nízkou energetickou náročností.

 

Druhou možností je izolovaná obestavba s teplovzdušnou konvekcí. Výhodou této obestavby je okamžité předání tepla po zatopení s velkým výkonem. Toto řešení je určeno hlavně pro příležitostné topení a okamžitou atmosféru s rychlým zdrojem tepla. Tento typ krbu není vhodný do nízkoenergetických a pasivních domů.

 

Pokud chcete pomocí krbu vytápět celý rodinný dům nebo chalupu, zvolte teplovodní vložku, kterou snadno napojíme na otopný systém a o teplo i teplou vodu tak budete mít postaráno. Díky teplovodní soustavě je regulace tepla velmi snadná a přesná. V každé místnosti lze nastavit požadovanou teplotu. Součástí musí být akumulační nádrž pro případné přebytky z krbu a  podlahové topení. V tomto případě musíte počítat s tím, že spotřeba dřeva bude výrazně vyšší než u klasických krbových vložek.

 

 

Při návrhu krbů využíváme 3D modelovací program PaletteCAD. Díky němu Vám můžete velice realisticky ukázat jak bude vypadat Váš budoucí krb.

3D návrhy si můžete prohlédnout v této sekci »

 

V případě zájmu nás prosím kontaktujte, popř. si s námi sjednejte osobní konzultaci k Vašemu projektu.

Víta Nejedlého 644
264 01 Sedlčany
IČO: 65591844 DIČ: CZ 7705151135
+420 602 385 830
info@kamnarstvi-pudil.cz
realizace: InGenius Webdesign